czy-kobiety-lubia-robic-loda

Czy kobiety lubią robić loda chłopakowi: opinie i jak często robią

Osiem na dziesięć kobiet przyznaje, że przynajmniej raz w życiu uprawiało seks oralny. To całkiem sporo, a liczba ta – wraz ze świadomością seksualności – ciągle rośnie. No dobra, ale zrobić coś raz i przestać to jedno, a czerpać z tego przyjemność to drugie.

Co więcej, najczęściej (ale nie zawsze) w seksie oralnym jest tak, że to osoba bierna czerpie większą przyjemność. Dlatego dzisiaj skupimy się na kobietach aktywnych, czyli tych, które robią loda i sprawdzimy, czy dziewczyny faktycznie to lubią.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Czy kobiety lubią robić loda.
 • Jak często to robią.
 • Jak zwiększyć przyjemność z loda swojej kobiecie.
 • Co o robieniu loda sądzą internautki.

Zobacz też:

Czy kobiety lubią robić loda?

To, czy kobiety lubią robić loda, różni się zależnie od preferencji seksualnych. Niektóre dziewczyny czerpią satysfakcję z tej formy intymności, czując się związane z partnerem lub lubią dawać facetowi przyjemność. Inne z kolei nie przepadają za robieniem loda np. z powodu dyskomfortu fizycznego czy kwestii higieny.

Od czego zależy czy kobiety lubią robić loda?

 • Komfort fizyczny i emocjonalny. Wiele kobiet jest ostrożnych, decydując się na seks oralny, ze względu na potencjalny dyskomfort. Odnosi się to zarówno do aspektów fizycznych, takich jak występowanie bólu lub odruchu wymiotnego, jak i emocjonalnych, obejmujących presję kulturową czy społeczną.
 • Poziom intymności i zaufania do partnera. Niektóre kobiety czerpią przyjemność z seksu oralnego ze względu na bliskość i intymność, jaką niesie ze sobą ten akt. Możliwość dawania przyjemności partnerowi i obserwacja jego reakcji może być bardzo satysfakcjonująca, ale tylko wtedy, gdy istnieje do niego silne zaufanie.
 • Higiena intymna. Ważnym aspektem dla wielu kobiet jest higiena partnera. O ile odpowiednie dbanie o higienę może zwiększyć chęć do seksu oralnego, o tyle zaniedbanie tej kwestii może działać zupełnie odwrotnie.
 • Osobiste preferencje seksualne. Każda osoba jest inna i ma różne upodobania seksualne. Niektóre kobiety mogą po prostu nie czuć się komfortowo z aktami seksualnymi, które obejmują seks oralny, podczas gdy dla innych może to być jedna z preferowanych form intymności.
 • Religia, kultura i wychowanie. Istnieją różnice kulturowe i religijne, które wpływają na postawy wobec różnych rodzajów seksu, w tym seksu oralnego. Na niektóre kobiety mogą wpływać ściśle tradycyjne lub konserwatywne normy i wartości, które odrzucają niektóre praktyki seksualne. W tych kontekstach, może dojść do wewnętrznych konfliktów między osobistymi pragnieniami a zewnętrznymi oczekiwaniami.

Jak często kobiety robią loda?

Częstotliwość, z jaką kobiety praktykują seks oralny, różni się w zależności od wielu czynników, takich jak preferencje seksualne, dynamika związku, komfort i zaufanie do partnera, jak również kultura, w której się znajdują. Według ankiety przeprowadzonej w USA jednak kobiety uprawiają seks oralny średnio 5 razy w miesiącu, czyli ponad raz tygodniowo.

Jak odmówić zrobienia loda chłopakowi?

Odmawianie seksualnej czynności, nawet jeśli jest to seks oralny, może być trudne, zwłaszcza w długotrwałym związku. Pamiętaj jednak, że masz prawo do swoich granic i nikt nie może Cię zmusić do czegoś, co sprawia Ci dyskomfort.

Jak odmówić chłopakowi zrobienia loda?

 • Użyj jasnej komunikacji. Ważne jest, aby być szczerą i konkretną. Powiedz partnerowi, że nie czujesz się komfortowo uprawiając seks oralny. Spróbuj wyrazić swoje myśli na temat tej formy aktywności, aby partner mógł w pełni zrozumieć Twoje obawy.
 • Szukaj kompromisu. Możesz rozważyć kompromis w swoim związku. Może to oznaczać różne formy intymności lub eksplorację innych praktyk seksualnych, które są dla Ciebie komfortowe.
 • Buduj zaufanie. Zaufanie jest kluczem we wszystkich aspektach związku, w tym w seksie. Jeżeli nie czujesz się na siłach, aby uprawiać z partnerem oral, możliwe, że musisz zbudować więcej zaufania.

Co zrobić, aby kobieta chętniej robiła loda?

Tworzenie atmosfery, w której kobieta czuje się komfortowo i jest doceniona, może zwiększyć jej chęć do eksperymentowania z różnymi formami intymności, w tym z seksem oralnym. W dłuższej perspektywie może to nie tylko polepszyć wasze życie seksualne, a także wesprzeć całą relację.

Co zrobić, aby kobieta chętniej robiła loda?

Zadbaj o wzajemny szacunek i zrozumienie

Szacunek do wyborów i granic partnerki to pierwszy krok. Zrozum, że każda osoba ma swoje upodobania. Staraj się rozmawiać i słuchać swojej kobiety, aby dowiedzieć się, co sprawia, że czuje się komfortowo.

 Bycie otwartym na opinie dziewczyny i gotowość do reagowania na jej potrzeby oraz preferencje seksualne może prowadzić do większej satysfakcji dla obu stron.

Komunikuj się

Komunikacja jest niezbędna w każdym związku, zwłaszcza jeśli chodzi o tematy intymne. Umożliwia to zrozumienie wzajemnych oczekiwań i pragnień, ogranicza przypuszczenia i potencjalne rozczarowania.

Szczera i otwarta rozmowa o swoich pragnieniach, lękach i granicach z pewnością może prowadzić do większego zrozumienia i większej bliskości między partnerami.

Nie zapominaj o higienie

Higiena odgrywa kluczową rolę w komforcie seksualnym. Wiele kobiet podkreśla ważność świeżości i czystości, zwłaszcza w kontekście seksu oralnego. Regularne mycie i dbanie o czystość okolic intymnych może przełożyć się na większą skłonność partnerki do eksplorowania różnych form intymności.

Też sprawiaj jej przyjemność

Seks powinien dostarczać przyjemności każdej ze stron zaangażowanych w akt. Staraj się zidentyfikować, co sprawia, że Twoja partnerka czuje się dobrze, i włącz to do waszych doświadczeń.

Może to dotyczyć zarówno preferencji dotyczących konkretnych technik seksualnych, jak i ogólnych czynników, takich jak nastrojowe oświetlenie czy ulubiona muzyka. Często pamięć o tych drobnych szczegółach może prowadzić do głębszej bliskości i większego zadowolenia z doświadczeń seksualnych.

Co kobiety sądzą o robieniu loda – opinie

„No ja na przykład uwielbiam robić loda. Serio, sama tego chcę, to mnie podnieca. Idealna gra wstępna do seksu. A jak chłopak się odwdzięczy minetą, to już w ogóle odlatuję”.

Magdalena, 35 lat

„Beznadzieja, serio. Robienie loda jest dla mnie mega nieprzyjemne, po prostu mnie to obrzydza. Wolałabym, żeby facet nigdy o to nie prosił”.

Kasia, 29 lat

„Robienie loda? Nie widzę problemu. Mnie podnieca, kiedy widzę, jak jest zadowolony. Sama czynność jest taka sobie, ale jak mój facet się wykręca i pojękuje to od razu mi cieplej”.

Dorota, 27 lat

„Lubię robić loda pod warunkiem, że partner zachowuje higienę. Uwielbiam widzieć, jak moje działanie dostarcza mu przyjemność. To naprawdę dodaje bliskości do naszej relacji”.

Monika, 29 lat

„Mój partner naprawdę to docenia, więc robię to dla niego, ale sama nie odczuwam przyjemności. Zawsze upewnia się, że moje potrzeby są równie ważne, więc dla mnie to jest ok”.

Anna, 31 lat

„Niestety, nie jestem w stanie przezwyciężyć odruchu wymiotnego. Próbowałam kilka razy, ale zawsze kończyło się tak samo. Moje zdrowie jest dla mnie ważne, więc podjęłam decyzję, niewłaściwą dla niektórych, ale właściwą dla mnie”.

Ewelina, 33 lata

Zobacz też:

Podsumowanie

 • To, czy kobiety lubią robić loda zależne jest od preferencji seksualnych.
 • Komfort fizyczny i emocjonalny, poziom intymności, zaufania do partnera, higiena intymna, osobiste preferencje seksualne, oraz kwestie religii, kultury i wychowania wpływają na to, czy kobiety lubią uprawiać seks oralny.
 • Częstotliwość, z jaką kobiety praktykują seks oralny, różni się w zależności od wielu czynników; według ankiety przeprowadzonej w USA, kobiety robią loda średnio 5 razy w miesiącu.
 • Odmawianie seksualnej czynności, nawet seksu oralnego, może być trudne, jednak ważne jest w tym jasna komunikacja, szukanie kompromisu oraz budowanie zaufania.
 • Tworzenie atmosfery, w której kobieta czuje się komfortowo i jest doceniona, może zwiększyć jej chęć do eksperymentowania z różnymi formami intymności, w tym z seksem oralnym.
 • Opinie kobiet na temat robienia loda są zróżnicowane, część lubi tę formę intymności, inne nie, a niektóre praktykują ją z różnych względów, m.in. dla przyjemności partnera.

FAQ

Czy kobiety muszą robić loda?

Oczywiście, że nie. Każda osoba ma prawo decydować o swoim ciele. Jeśli kobieta nie czuje się komfortowo robiąc loda, to jej partner powinien to w pełni uszanować. Ważne jest, aby pamiętać, że zadowalające życie seksualne powinno być budowane na szacunku i wzajemnej zgodzie.

Czy praktykowanie seksu oralnego jest bezpieczne?

Tak, seks oralny jest bezpieczny, pod warunkiem że obie strony przestrzegają kilku zasad. Najważniejsze z nich obejmują utrzymanie odpowiedniej higieny intymnej, stosowanie ochrony (takiej jak osłony stomatologiczne lub prezerwatywy) w celu zmniejszenia ryzyka przeniesienia chorób przenoszonych drogą płciową oraz praktykowanie zgodnego seksu, co oznacza, że obie strony zgadzają się na działania, które są podejmowane.

Dlaczego higiena intymna jest tak ważna przy robieniu loda?

Higiena intymna jest ważna dla wszystkich rodzajów aktywności seksualnych, ale jest szczególnie istotna podczas seksu oralnego. Jej zaniedbanie może prowadzić do nieprzyjemnych zapachów, smaków lub obecności bakterii.

Czy dwie kobiety mogą uprawiać seks oralny?

Tak, dwie kobiety mogą praktykować seks oralny razem. Techniki związane z seksem lesbijskim, często nazywane minetą, mogą dostarczać wiele przyjemności zarówno dla osoby aktywnej, jak i biernej.

Dlaczego niektóre kobiety nie lubią robić loda?

Niektóre kobiety mogą nie lubić robić loda z przyczyn, takich jak dyskomfort fizyczny, preferencje smakowe, a nawet negatywne skojarzenia emocjonalne. Inne mogą po prostu nie czerpać z tego dużej przyjemności. Wszystko zależy od osobistych preferencji.

Bibliografia

Antonsson, A., Cornford, M., Perry, S., Davis, M., Dunne, M. P., & Whiteman, D. C. (2014). Prevalence and Risk Factors for Oral HPV Infection in Young Australians. PLOS ONE, 9(3), e91761. https://doi.org/10.1371/journal.pone.0091761

Giuliani, M., Gheit, T., Rollo, F., Tommasino, M., Latini, A., Benevolo, M., Pichi, B., Pellini, R., McKay-Chopin, S., Cristaudo, A., Giuliani, E., Morrone, A., & Donà, M. G. (2021). Predictors of Oral Infection by Mucosal and Cutaneous Human Papillomaviruses in HIV-Infected and Uninfected Men Who Have Sex with Men of the OHMAR Study. Journal of Clinical Medicine, 10(13), Article 13. https://doi.org/10.3390/jcm10132804

Kliknij aby ocenić ten artykuł!
Łącznie: 1 Średnia: 5]

Zostaw komentarz