Seks oralny to jedna z najprzyjemniejszych form okazywania uczuć. To oczywiste. Sperma może być smaczna (jeśli facet o to zadba). Tutaj też nie ma wątpliwości. Ale czy za dużo spermy nie sprawi, że przybędzie Ci kilka kilogramów? Sprawdźmy!
Z tego artykułu dowiesz się:
- Ile kalorii ma sperma.
- Ile białka może dostarczyć sperma z jednego wytrysku.
- Jakie wartości odżywcze ma sperma.
Zobacz też:
- Ile kalorii spala seks
- Jak smakuje sperma
- Jak dobrze zrobić loda
- Ile białka ma sperma
- Połykanie spermy
- Najlepsze pozycje do robienia loda
- Czy seks oralny jest bezpieczny
- Czy kobiety lubią seks oralny
- Czy spermę można spożywać
- Czy sperma jest zdrowa
- Jak wygląda sperma
- Jak smakuje penis
- Jak walić konia
- Gęsta sperma
- Ciekawostki o spermie
Ile kalorii ma sperma?
Sperma zawiera około 5-7 kilokalorii na łyżeczkę. Średnio, jeden wytrysk mężczyzny to ok. 2-5 ml spermy, co równa się 0,5-1 łyżeczce. Dlatego połykając spermę po zrobieniu loda, dostarczysz organizmowi ok. 2,5-7 kilokalorii – niedużo. Sperma to głównie cukry proste, białka, enzymy i inne składniki.
Ile spermy trzeba połknąć, aby przytyć jeden kilogram?
Teoretycznie, aby przytyć 1 kg (zakładając, że przyrost masy ciała wynika wyłącznie z nadwyżki kalorii), konieczne byłoby spożycie około 1100 do 1540 litrów (przy założeniu, że 1 ml spermy dostarcza 5-7 kcal). W praktyce jest to niemożliwe i wiąże się z połknięciem spermy po ok. 450 000 wytrysków.
Zakładając, że życie seksualne przeciętnej osoby zaczyna się w wieku 18 lat, a kończy w wieku 80 lat, aby przytyć 1 kg, trzeba by połykać pełen wytrysk spermy ok. 7200 razy rocznie, czyli ok. 20 razy dziennie.
Czy dieta mężczyzny wpływa na kaloryczność spermy?
Dieta mężczyzny może wpłynąć na zapach i smak spermy, ale nie ma badań, które wskazywałyby, że dieta może zmienić kaloryczność spermy. Skład spermy jest stały i niezależny od diety. Zmieniając jadłospis, mężczyzna może wpływać na jakość swojej spermy, ale nie na jej wartość kaloryczną.
Jak dużo białka może dostarczyć Ci sperma?
Sperma zawiera średnio około 0,5% białka, co daje około 0,01 g białka na 1 ml nasienia. W typowym wytrysku wynoszącym od 2 do 5 ml, znajdzie się zatem od 0,02 do 0,05 g białka. To niewielka ilość, zdecydowanie mniej niż w typowych produktach bogatych w białko jak mięso czy jajka.
Jakie wartości odżywcze ma sperma?
Sperma zawiera szereg składników odżywczych. Na 1 ml znajduje się około 5-7 kcal, 0,01 g białka i cukry proste. Zawiera też witaminy (C, B12), sole mineralne (fosfor, cynk, wapń) oraz enzymy. Pomimo tej zawartości, objętość spermy jest tak mała, że nie dostarcza znaczącej ilości składników odżywczych.
- Białko. Kluczowe dla budowy i naprawy tkanek, a także ważny składnik mięśni, skóry, enzymów, i hormonów.
- Cukry proste. Szybko dostarczają energii, wspomagają pracę mózgu i mięśni.
- Witamina C. Pomaga w walce z wolnymi rodnikami (stresem oksydacyjnym) o wspiera układ odpornościowy oraz zdrowie skóry.
- Witamina B12. Niezbędna dla produkcji czerwonych krwinek, a także prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i metabolizmu.
Składniki odżywcze zawarte w spermie, takie jak hormony i endorfiny, mogą potencjalnie poprawiać nastrój po kontakcie seksualnym.
Jak sperma wpływa na zdrowie kobiety?
Niektóre badania sugerują, że regularny kontakt oralny lub seksualny ze spermą tego samego partnera przed ciążą i na wczesnych etapach ciąży może zmniejszyć szanse na preeklampsję, bolesny stan związany z wysokim ciśnieniem krwi w ciąży.
Czy maseczka ze spermy pomaga na cerę?
Maseczka ze spermy bywa sugerowana jako domowy środek na poprawę kondycji skóry, dzięki obecności sperminy – antyoksydantu. Teoretycznie, mogłoby to pomóc w redukcji zmarszczek i poprawie ogólnej kondycji skóry. Niemniej jednak nie ma wystarczająco dużo badań naukowych potwierdzających te twierdzenia.
Ponadto istnieje ryzyko przekazania chorób przenoszonych drogą płciową. W związku z tym, użycie spermy jako składnika maseczki nie jest zalecane przez ekspertów.
Zobacz też
- Jak opóźnić wytrysk
- Jak kontrolować wytrysk
- Wytrysk bez orgazmu
- Czy po wytrysku można dalej uprawiać seks
- Czy wytrysk w prezerwatywie jest bezpieczny
- Wytrysk w ostatnim dniu okresu
Podsumowanie
- Sperma zawiera około 5-7 kalorii na łyżeczkę.
- Teoretycznie, aby przytyć 1 kg z kalorii pochodzących ze spermy, konieczne byłoby spożycie około 1100 do 1540 litrów spermy.
- Dieta mężczyzny nie zmienia kaloryczności spermy, choć może wpływać na jej smak i zapach.
- Średnią zawartością białka w spermie jest około 0,5%, co oznacza około 0,01 g białka na 1 ml spermy.
- Sperma zawiera także cukry proste, witaminy (C, B12), sole mineralne (fosfor, cynk, wapń) i enzymy.
- Pomimo zawartości składników odżywczych, objętość spermy w wytryskach jest tak mała, że nie dostarcza znaczącej ilości tych składników.
- Niektóre badania sugerują, że regularny kontakt oralny lub seksualny ze spermą tego samego partnera przed ciążą i w ciągu wczesnych etapach ciąży może zmniejszyć ryzyko preeklampsji.
FAQ
Czy ilość spożytej spermy może wpłynąć na wyczuwalne tętno?
Nie, nie ma naukowych dowodów, które sugerowałyby, że ilość spożytej spermy wpływa na tętno. Twoje tętno może się jednak zwiększyć podczas ekscytacji seksualnej.
Czy połykanie spermy może wpływać na popęd seksualny?
Nie, połykanie spermy nie wpływa na popęd seksualny. Libido jest skomplikowaną rzeczą, która zależy od wielu czynników, w tym hormonów, zdrowia psychicznego, diety i stylu życia.
Czy sperma wpływa na wymiar ust?
Nie, sperma nie zmienia wielkości ani kształtu ust. To mit, który powstał prawdopodobnie w związku z odmianą aktywności seksualnych.
Jakie są zasady higieny przy połykaniu spermy?
Zawsze ważna jest higiena intymna i regularne mycie rąk. Jeżeli połykasz spermę, pamiętaj o regularnym czyszczeniu zębów i płukaniu gardła. Kluczowe jest również zachowanie higieny układu moczowego.
Czy plemnik we krwi jest niebezpieczny?
Nie, plemnik we krwi nie jest niebezpieczny dla zdrowia. Plemniki są znane z tego, że są łatwo rozkładalne przez enzymy, które są obecne we krwi.
Bibliografia
Flynn, K. E., Lin, L., Bruner, D. W., Cyranowski, J. M., Hahn, E. A., Jeffery, D. D., Reese, J. B., Reeve, B. B., Shelby, R. A., & Weinfurt, K. P. (2016). Sexual Satisfaction and the Importance of Sexual Health to Quality of Life Throughout the Life Course of U.S. Adults. The Journal of Sexual Medicine, 13(11), 1642–1650. https://doi.org/10.1016/j.jsxm.2016.08.011
Gianotten, W. L., Alley, J. C., & Diamond, L. M. (2021). The Health Benefits of Sexual Expression. International Journal of Sexual Health, 33(4), 478–493. https://doi.org/10.1080/19317611.2021.1966564
Lindau, S. T., & Gavrilova, N. (2010). Sex, health, and years of sexually active life gained due to good health: Evidence from two US population based cross sectional surveys of ageing. BMJ, 340, c810. https://doi.org/10.1136/bmj.c810
Ma, Q., Jiang, J., Pan, X., Cai, G., Wang, H., Zhou, X., Jiang, T., & Chen, L. (2017). Consistent condom use and its correlates among female sex workers at hair salons: A cross-sectional study in Zhejiang province, China. BMC Public Health, 17(1), 910. https://doi.org/10.1186/s12889-017-4891-6
Ryu, W.-S., Chung, J., Schellingerhout, D., Jeong, S.-W., Kim, H.-R., Park, J. E., Kim, B. J., Kim, J.-T., Hong, K.-S., Lee, K., Park, T. H., Park, S.-S., Park, J.-M., Kang, K., Cho, Y.-J., Park, H.-K., Lee, B.-C., Yu, K.-H., Oh, M. S., … Kim, D.-E. (2023). Biological Mechanism of Sex Difference in Stroke Manifestation and Outcomes. Neurology, 100(24), e2490–e2503. https://doi.org/10.1212/WNL.0000000000207346