jak wyczuć błonę dziewiczą

Jak wyczuć błonę dziewiczą palcem lub ręką? [Czy to możliwe?]

Błona dziewicza znajduje się ok. 1-2 cm od wejścia do pochwy. To fałd błony śluzowej, które możesz wyczuć, ale nie musisz – wszystko jest zależne od Twojej wyjątkowej anatomii. Postaram Ci się jednak dać kilka wskazówek, które pozwolą Ci wyczuć błonę dziewiczą, albo… przekonać się, że wcale jej nie ma! Pssst…tak, to możliwe.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Jak wyczuć błonę dziewiczą.
 • Czy możliwe, że Twoja błona dziewicza nie istnieje.
 • Czy zawsze da się wyczuć błonę dziewiczą palcem.

Zobacz też:

Jak wyczuć błonę dziewiczą?

Aby wyczuć błonę dziewiczą, rozchyl wargi sromowe i wprowadź palec do pochwy. Na głębokości ok. 1-2 cm powinnaś natrafić na elastyczną przegrodę. Błona dziewicza jest śliska, sprężysta i ma zbliżoną strukturą do wewnętrznej części policzka. Nie każdy ją ma, a u innych mogła zostać przerwana wcześniej.

Czy możliwe, że Twoja błona dziewicza nie istnieje?

Tak, możliwe jest, że błona dziewicza nie istnieje. Niektóre kobiety urodziły się bez niej, co jest naturalną wariacją anatomiczną. Z drugiej strony, błona dziewicza jest delikatna i może pęknąć podczas różnych aktywności, jak uprawianie sportu, nie tylko podczas stosunku seksualnego.

Czynności, podczas których błona dziewicza może zostać przerwana:

 • stosunku seksualny (niekoniecznie pierwszy),
 • intensywne ćwiczenia fizyczne,
 • stosowanie tamponów,
 • badanie ginekologiczne,
 • uprawiania sportów ekstremalnych, np. jazda konno czy gimnastyki artystycznej,
 • wypadki związane z urazem, np. w czasie jazdy na rowerze
 • samodzielna masturbacja,
 • naturalny poród (kiedy seks nie przerwał błony).

Czy przerwanie błony dziewiczej w czasie czynności innej niż seks jest zauważalne?

Przerwanie błony dziewiczej w trakcie czynności innych niż stosunek seksualny nie zawsze jest zauważalne. Niektóre kobiety mogą doświadczyć drobnego krwawienia lub dyskomfortu, jednak wiele z nich nie odczuwa żadnych symptomów.

Wielkość i kształt błony dziewiczej jest indywidualny dla każdej kobiety, dlatego również objawy jej przerwania są w pełni personalne.

Czy mój chłopak może wyczuć błonę dziewiczą penisem?

Najczęściej nie. W większości wypadków, błona dziewicza nie jest odczuwalna dla partnera podczas stosunku seksualnego, ponieważ jest cienka i elastyczna. Możliwe, że chłopak doświadczy pewnego oporu lub napotka na niewielką przeszkodę, ale raczej nie będzie w stanie jednoznacznie stwierdzić, czy jest to błona dziewicza.

Warto pamiętać, że błona może mieć różne formy i wielkość, co również wpływa na odczuwanie jej przez partnera.

Czy czuć błonę dziewiczą w trakcie robienia minety lub palcówki?

W czasie robienia minety lub palcówki, błona dziewicza może odczuwalna przez partnera lub partnerkę. Najczęściej jednak ma to miejsce tylko wtedy, gdy osoba uprawiająca seks oralny ma świadomość, gdzie szukać i czego się spodziewać.

Błona dziewicza znajduje się wewnątrz wejścia do pochwy i może być różnie ukształtowana, co oznacza, że niektóre z nich mogą być bardziej „odczuwalne” niż inne. Jest to jednak delikatna tkanka i musi być traktowana z odpowiednią ostrożnością.

Dlatego, jeśli wiesz, że Twoja błona dziewicza nie została jeszcze przerwana, a planujesz seks oralny – poinformuj o tym partnera.

Jaka jest rola błony dziewiczej w ciele kobiety?

Błona dziewicza pełnie w ciele kobiety wiele ważnych funkcji. Na pierwszy rzut oka wydaje się zbędna, a dla niektórych nawet problematyczna. Rzeczywistość jest jednak zupełnie odmienna.

Ochrona

Błona dziewicza pełni funkcje ochronne, zasłaniając wejście do pochwy u dziewcząt przed wniknięciem drobnoustrojów lub obcych ciał. Jest to szczególnie ważne w okresie niemowlęctwa i dzieciństwa, gdy system immunologiczny jest jeszcze niewystarczająco rozwinięty do pełnej ochrony przed infekcjami.

Symbol dziewictwa

W wielu kulturach błona dziewicza jest symbolem dziewictwa i czystości. Według takiego przekonania, jej obecność i stan stanowią dowód na „cnotliwość” kobiety, chociaż jest to pojęcie oparte na pseudonaukowych podstawach i jest mocno krytykowane ze względu na ograniczające i szkodliwe konsekwencje dla kobiet.

Pęknięcie błony dziewiczej nie jest dowodem na utratę dziewictwa, ponieważ może zostać przerwana z różnych przyczyn, które nie są związane ze stosunkiem płciowym.

Zobacz też:

Podsumowanie

 • Aby wyczuć błonę dziewiczą, należy wprowadzić palec do pochwy na głębokość około 1-2 cm.
 • U niektórych kobiet wcale nie ma błony dziewiczej, co może być naturalną wariacją anatomiczną.
 • Błona dziewicza może pęknąć podczas różnych aktywności, takich jak uprawianie sportu, stosowanie tamponów, badanie ginekologiczne, itp.
 • Przerwanie błony dziewiczej nie zawsze jest zauważalne, niektóre kobiety mogą doświadczyć drobnego krwawienia lub dyskomfortu, jednak wiele z nich nie odczuwa żadnych symptomów.
 • W większości przypadków, partner nie jest w stanie wyczuć błony dziewiczej podczas stosunku seksualnego.
 • Błona dziewicza pełni ważne funkcje ochronne, chroniąc wejście do pochwy przed wnikaniem drobnoustrojów lub ciał obcych.
 • Pęknięcie błony dziewiczej nie jest dowodem utraty dziewictwa.

FAQ

Czy możliwe jest przerwanie błony dziewiczej przez zabawki erotyczne?

Tak, błona dziewicza jest cienka i delikatna, dlatego można ją przerwać używając różnych przedmiotów, w tym zabawek erotycznych. Ważne jest, aby zawsze zachować ostrożność, szczególnie jeśli błona dziewicza jest nadal nietknięta.  Dodatkowo, jeśli używasz zabawek erotycznych, upewnij się, że są czyste.

Czy przerwanie błony dziewiczej przez palcówkę boli?

Przebicie błony dziewiczej wygląda odmiennie u każdej dziewczyny. Niektóre kobiety mogą doświadczyć bólu lub dyskomfortu, podczas gdy inne nie odczuwają nic. Wszystko zależy od indywidualnej budowy ciała.

Czy palcówka lub mineta prowadzą do przerwania błony dziewiczej?

Błona dziewicza jest delikatna i cienka, a zatem może zostać przerwana podczas różnych aktywności seksualnych, w tym palcówki lub minety. Jeżeli jednak czynności te wykonywane są ostrożnie i umiejętnie, istnieje mniejsza szansa na przerwanie błony.

Czy możliwe jest, że ból podczas pierwszego stosunku wynika nie z przerwania błony dziewiczej, ale z jej rozciągnięcia?

Ból podczas pierwszego stosunku seksualnego może wynikać z wielu różnych przyczyn. Choć powszechnie uważa się, że jest on spowodowany przerwaniem błony dziewiczej, może również wynikać z jej rozciągnięcia.

Czy po przerwaniu błony dziewiczej podczas pierwszego stosunku zawsze występuje krwawienie?

Nie u wszystkich kobiet po przerwaniu błony dziewiczej występuje krwawienie. Jest to zjawisko indywidualne i zależy od wielu czynników, w tym grubości i budowy błony. U niektórych kobiet błona dziewicza jest bardzo elastyczna i może się rozciągać, zamiast pękać.

Czy istnieje sposób, aby upewnić się, że błona dziewicza została przerwana?

Nie ma domowego sposobu, który zapewnia stuprocentową gwarancję, że błona dziewicza została przerwana. Najlepszym rozwiązaniem jest skonsultowanie się z lekarzem ginekologiem. Specjalista może dokładnie zbadać i ocenić stan błony.

Jak przerwanie błony dziewiczej wpływa na odczucia podczas seksu?

Przerwanie błony dziewiczej generalnie nie wpływa negatywnie na odczucia seksualne. Po jej przebiciu, mogą wystąpić pewne zmiany, takie jak większa elastyczność wejścia do pochwy. Wielu kobiet zauważa, że seks staje się wtedy przyjemniejszy.

Bibliografia

Folayan, M. O., Odetoyinbo, M., Brown, B., & Harrison, A. (2014). Differences in sexual behaviour and sexual practices of adolescents in Nigeria based on sex and self-reported HIV status. Reproductive Health, 11(1), 83. https://doi.org/10.1186/1742-4755-11-83

Ma, Q., Jiang, J., Pan, X., Cai, G., Wang, H., Zhou, X., Jiang, T., & Chen, L. (2017). Consistent condom use and its correlates among female sex workers at hair salons: A cross-sectional study in Zhejiang province, China. BMC Public Health, 17(1), 910. https://doi.org/10.1186/s12889-017-4891-6

Folayan, M. O., Odetoyinbo, M., Brown, B., & Harrison, A. (2014). Differences in sexual behaviour and sexual practices of adolescents in Nigeria based on sex and self-reported HIV status. Reproductive Health, 11(1), 83. https://doi.org/10.1186/1742-4755-11-83

Mansergh, G., Shouse, R. L., Marks, G., Guzman, R., Rader, M., Buchbinder, S., & Colfax, G. N. (2006). Methamphetamine and sildenafil (Viagra) use are linked to unprotected receptive and insertive anal sex, respectively, in a sample of men who have sex with men. Sexually Transmitted Infections, 82(2), 131–134. https://doi.org/10.1136/sti.2005.017129

Kliknij aby ocenić ten artykuł!
Łącznie: 0 Średnia: 0]

Zostaw komentarz