srednia-dlugosc-czlonka-w-wieku-14-lat

Średnia długość członka w wieku 14 lat: jaka i kiedy się martwić

Członek mężczyzny przestaje rosnąć w wieku 18-21 lat. Dlatego każdy 14-latek, niezależnie od tego ile ma cm, nie powinien się martwić. Ciekawskość w takim wieku jest jednak ogromna, dlatego być może zastanawiasz się, jaka jest średnia długość członka w wieku 14 lat.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Jaka jest średnia długość członka w wieku 14 lat.
 • Kiedy długość członka w wieku 14 lat powinna Cię zaniepokoić.
 • Ile może jeszcze urosnąć członek od wieku 14 lat.

Zobacz też:

Jaka jest średnia długość członka w wieku 14 lat?

Długość członka w okresie dojrzewania może się znacznie różnić. Statystyki wskazują jednak, że dla chłopców w wieku 14 lat średnia długość członka wynosi zazwyczaj od 6 do 10 cm w stanie spoczynku. Z kolei w stanie erekcji, może oscylować pomiędzy 10 a 16 cm. Jest to jednak szeroki zakres, ponieważ tempo dojrzewania jest bardzo indywidualne.

Kiedy długość członka w wieku 14 lat powinna Cię zaniepokoić?

Zasada jest taka, że jeśli długość penisa w stanie erekcji u 14-letniego chłopca jest mniejsza niż 5 cm, warto skonsultować się z lekarzem. Takie przypadki mogą wskazywać na różne stany medyczne, takie jak opóźnienie dojrzewania, niedobór hormonów lub mikropenis. Każda sytuacja jest jednak indywidualna, dlatego wymaga oceny specjalisty.

Ile może jeszcze urosnąć penis od wieku 14 lat?

Rozwój penisa trwa aż do końca okresu dojrzewania, czyli nawet do 18-21 roku życia. Od 14. roku życia penis może jeszcze urosnąć, jednak jak bardzo – tego nie da się dokładnie przewidzieć. Zależy to od indywidualnych uwarunkowań genetycznych, hormonalnych i zdrowotnych. Pamiętaj, że tempo wzrostu różni się u każdego młodego mężczyzny.

Czy warto porównywać długość członka z innymi 14-latkami?

Porównywanie długości członka z innymi osobami w wieku 14 lat może prowadzić do niepotrzebnego stresu i niezadowolenia z własnego ciała. Każdy chłopiec dojrzewa w innym tempie i różnice w wielkości penisa są często przejściowe.

Ważne jest zrozumienie, że długość członka nie definiuje męskości czy wartości jako osoby. Jeśli istnieje niepokój dotyczący rozwoju, najlepiej jest skonsultować się z lekarzem lub dorosłym zaufania.

Jak prawidłowo mierzyć członka krok po kroku?

Mierzenie długości członka jest proste, ale wymaga konkretnych działań, aby zrobić to prawidłowo. Jak zmierzyć penisa krok po kroku?

 • Przygotuj narzędzie. Najlepiej użyj centymetru krawieckiego. Zwykła linijka również zadziała, ale może być mniej precyzyjna.
 • Uzyskaj erekcję. Mierzenie powinno odbyć się podczas pełnej erekcji. To stan, w którym penis jest najdłuższy.
 • Zmierz z góry. Mierzenie należy rozpocząć od początku penisa na kości łonowej, a kończyć u szczytu żołędzi.
 • Nie wyciągaj zbyt mocno. Pamiętaj, że mierzenie nie powinno być niekomfortowe. Jeżeli czujesz ból lub dyskomfort, prawdopodobnie ciągniesz zbyt mocno.

Co wpływa na wielkość członka?

Wielkość członka jest determinowana przez różne czynniki, zarówno genetyczne, jak i środowiskowe. Główne elementy, które mogą wpływać na rozmiar penisa to:

 • Genetyka. Najważniejszy czynnik determinujący wielkość członka. Dziedziczne czynniki genetyczne decydują o jego potencjalnej wielkości już od momentu urodzenia.
 • Poziom hormonów. Hormony, zwłaszcza testosteron, wpływają na rozwój i wzrost członka podczas okresu dojrzewania.
 • Stan zdrowia. Niektóre stany chorobowe andrologiczne mogą wpływać na rozwój penisa.
 • Styl życia. Palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, brak aktywności fizycznej – wszystko to może wpływać na prawidłowy rozwój i funkcje penisa.

Zobacz też:

Podsumowanie

 • Średnia długość członka u 14-letnich chłopców to 6-10 cm (stan spoczynku) i 10-16 cm (erekcja), ale tempo dojrzewania jest bardzo indywidualne.
 • Rozwój członka u mężczyzn trwa do 18-21. roku życia, dlatego 14-letni chłopcy nie powinni martwić się jego rozmiarem.
 • Warto skonsultować się z lekarzem, jeśli długość penisa w stanie erekcji u 14-latka jest mniejsza niż 5 cm, ponieważ może to wskazywać na różne stany medyczne.
 • Porównywanie długości członka z rówieśnikami może prowadzić do niepotrzebnego stresu, ponieważ każdy dojrzewa w innym tempie.
 • Wielkość członka jest determinowana przez czynniki genetyczne, poziom hormonów, stan zdrowia i styl życia.

FAQ

Czy masturbacja wpływa na długość członka?

Nie, masturbacja (walenie konia) nie ma wpływu na rozmiar penisa. Jest to naturalny i zdrowy aspekt seksualności, który nawet pomaga w utrzymaniu zdrowej funkcji penisa, ale nie ma potwierdzonych dowodów naukowych, które wskazują, że masturbacja prowadzi do zmiany rozmiaru członka.

Czy istnieją sprawdzone metody na powiększenie penisa?

Istnieją różne metody reklamowane jako skuteczne w powiększaniu penisa, takie jak specjalne ćwiczenia, kremy czy tabletki, ale większość z nich nie ma potwierdzenia naukowego. Przy wyborze takiego rozwiązania, warto kierować się zdrowym rozsądkiem i konsultować wszelkie podejrzane metody z lekarzem lub specjalistą z zakresu urologii.

Czy stres i niezdrowa dieta mają wpływ na rozwój członka?

Tak, stres i niezdrowa dieta mogą mieć wpływ na rozwój członka. Stres może prowadzić do problemów z erekcją, a złe odżywianie może wpływać negatywnie na stężenie hormonów i ogólną jakość zdrowia, co z kolei może się przełożyć na rozwój członka.

Czy ciągłe noszenie obcisłych ubrań może wpływać negatywnie na rozwój członka?

Nie ma przekonujących dowodów, które sugerowałyby, że noszenie obcisłych ubrań wpływa na długość lub rozmiar penisa. Niemniej, ważne jest, aby Twój penis oraz jądra miały odpowiednią przestrzeń, pozwalającą na cyrkulację krwi i utrzymanie odpowiedniej temperatury do produkcji plemników.

Zbyt obcisłe ubrania mogą prowadzić do dyskomfortu i potencjalnie powodować problemy zdrowotne.

Jakie są oznaki prawidłowego dojrzewania penisa?

Prawidłowe dojrzewanie penisa obejmuje kilka etapów, takich jak powiększanie się penisa, wzrost owłosienia wokół członka, zmiana w tonie głosu, rozwój mięśni i pojawienie się pierwszych erekcji.

Czy długość członka jest dziedziczna?

Wielkość członka jest częściowo dziedziczna, co oznacza, że geny mogą wpływać na potencjalny rozmiar członka. Nie oznacza to jednak, że rozmiar penisa automatycznie będzie taki sam jak u ojca czy dziadka. Inne czynniki takie jak hormony, zdrowie i styl życia też mają znaczny wpływ.

Bibliografia

Brody, S., & Costa, R. M. (2009). ORIGINAL RESEARCH—ANATOMY/PHYSIOLOGY: Satisfaction (Sexual, Life, Relationship, and Mental Health) Is Associated Directly with Penile–Vaginal Intercourse, but Inversely with Other Sexual Behavior Frequencies. The Journal of Sexual Medicine, 6(7), 1947–1954. https://doi.org/10.1111/j.1743-6109.2009.01303.x

Li, G., Tang, D., Song, B., Wang, C., Qunshan, S., Xu, C., Geng, H., Wu, H., He, X., & Cao, Y. (2020). Impact of the COVID-19 Pandemic on Partner Relationships and Sexual and Reproductive Health: Cross-Sectional, Online Survey Study. Journal of Medical Internet Research, 22(8), e20961. https://doi.org/10.2196/20961

Indian Women, Trauma and Bisexual (FSF and FSM) Connections in Higher Risk for Heart Disease. (b.d.). Pobrano 23 lipiec 2023, z https://lupinepublishers.com/gynecology-women-health-journal/fulltext/indian-women-trauma-and-bisexual-fSF-and-fSM-connections-in-higher-risk-for-heart-disease.ID.000137.php

Liu, H., Reczek, C., & Brown, D. (2013b). Same-Sex Cohabitors and Health: The Role of Race-Ethnicity, Gender, and Socioeconomic Status. Journal of Health and Social Behavior, 54(1), 25–45. https://doi.org/10.1177/0022146512468280

Mansergh, G., Shouse, R. L., Marks, G., Guzman, R., Rader, M., Buchbinder, S., & Colfax, G. N. (2006). Methamphetamine and sildenafil (Viagra) use are linked to unprotected receptive and insertive anal sex, respectively, in a sample of men who have sex with men. Sexually Transmitted Infections, 82(2), 131–134. https://doi.org/10.1136/sti.2005.017129

Kliknij aby ocenić ten artykuł!
Łącznie: 1 Średnia: 5]

Zostaw komentarz