Para uprawia seks po włosku!

Sex po włosku – co to i jak dobrze uprawiać miłość po włosku?

Czerwone wino Barolo, zapach świeżych pomidorów unoszący się w powietrzu, i włoska muzyka jako tło. Czy to nie brzmi jak idealne otoczenie dla intymnej rozmowy? A dziś na tapetę bierzemy gorący temat, który jest równie ekscytujący, co aromat świeżo upieczonej ciabatty w małej włoskiej kawiarni: sex po włosku!

Zakładam, że to Cię zaintrygowało. A przypominam, że mam na myśli coś więcej niż tylko stereotypowy obraz Włochów jako namiętnych miłośników. Seks po włosku, któremu dziś się przyglądamy, to nie telenowela! To raczej doświadczenie, które przekracza granice tej sielankowej Toskanii, której tak łakniesz.

Zatem zanurzmy się w świecie intymnych doznań, które wydobywają wszystko, co związane z pięknem włoskiego stylu. Ruszamy!

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Czym jest seks po włosku i dlaczego pary się na niego decydują.
 • Jak uprawiać włoską miłość.
 • Jakie są rodzaje włoskiego sexu.
 • Jak zadbać o bezpieczeństwo przy włoskich igraszkach.

Zobacz też:

Sex po włosku – co to jest?

Sex po włosku polega na włożeniu penisa pomiędzy uda lub pachy partnerki i ślizganiu do osiągnięcia orgazmu. Często jest elementem gry wstępnej czy alternatywą dla klasycznego seksu. Miłość po włosku może dostarczyć różnorodnych doznań i stanowić ciekawe urozmaicenie życia seksualnego wielu par.

Dlaczego pary decydują się na uprawianie seksu po włosku?

Nie oszukujmy się. Seks po włosku to inna, nietypowa forma intymności, która może wydawać się… dziwna? Ale poczekaj. Poniższe 3 zalety sprawią, że na pewno ją rozważysz przy najbliższej zabawie.

Urok nieznanej strefy erogennej

Jednym z powodów, dla których seks po włosku cieszy się popularnością, jest fakt, że uda i pachy, mimo że nie są zazwyczaj uważane za typowe strefy erogenne, mogą dostarczyć niemałych doznań przy odrobinie kreatywności. Uczucie rozgrzewania, nacierania, ślizgania może wprowadzić do waszej intymności nieoczekiwany, ale ekscytujący element zaskoczenia!

Pikanteria i oryginalność

Sex po włosku daje możliwość przełamania monotonii. Jeżeli szukasz pomysłu na rozgrzewający wieczór, dodanie do repertuaru nowych technik z pewnością przyniesie ożywcze efekty. Co więcej, miłość po włosku to nie tylko świetna zabawa, ale i doskonała metoda antykoncepcji – dla tych, którzy chcą jednocześnie cieszyć się bliskością, nie myśląc o potencjalnym ryzyku zajścia w ciążę.

Odkrywaj i ciesz się

Seks po włosku to trochę jak dobra włoska kuchnia – prosty, ale pełen pasji. Nie chodzi w nim o sam orgazm, ale o zrozumieniu, że każdy centymetr skóry może być drogą do przyjemności. Więc idź na całość, eksperymentuj! Może włoska miłość będzie Twoim nowym ulubieńcem na seksualnej mapie świata?

Jak uprawiać seks po włosku?

Seks po włosku należy uprawiać z lubrykantu. Dzięki niemu poślizg jest większy, a doznania przyjemne i bezpieczne (bez otarć). Aby uprawiać sex po włosku, nasmaruj lubrykantem udo bądź pachę partnerki. Następnie poproś ją o zaciśnięcie danego obszaru, wprowadź w niego penisa i zacznij nim suwać.

Jak uprawiać miłość po włosku krok po kroku?

 • Lubrykant. Użyj dobrego lubrykantu na bazie wody lub silikonu, aby zapewnić płynne i przyjemne ślizganie. To szczególnie ważne, jeśli planujesz angażować strefy ciała, które naturalnie nie produkują własnego nawilżenia, takie jak uda czy pachy, a przecież o to chodzi w sexie po włosku.
 • Komfortowe podłoże. Ważne jest, abyście oboje czuli się wygodnie. Znalezienie odpowiedniej pozycji może wymagać eksperymentowania. Może to być na plecach, na boku, siedząc – wybierzcie sami.
 • Odpowiednia pozycja. W seksie po włosku nie ma jednej „najlepszej” pozycji. Wszystko zależy od preferencji. W przypadku seksu między udami, często wybieraną pozycją jest pozycja na misjonarza, gdzie jeden partner leży na plecach z nogami zgiętymi w kolanach, a drugi partner kładzie się na wierzchu i pozycjonuje swoje ciało pomiędzy udami leżącego partnera. W przypadku seksu pachowego, kobieta może siąść lub klęknąć.
 • Komunikacja. Jak zawsze, kluczem do dobrej zabawy jest otwarta i szczera komunikacja. Możesz na przykład omówić z partnerką, jakie są wasze oczekiwania, jakie dotyki i ruchy są dla was najbardziej przyjemne. W ten sposób oboje będziecie mogli cieszyć się doświadczeniem.

Jakie są rodzaje seksu po włosku?

Włoska miłość jest jak pizza. Każda jest świetna, ale ich rodzajów jest wiele. Co kryje się pod nazwą „sex po włosku”?

 • Między udami. Tutaj chodzi o ślizganie penisa między udami partnerki. Kluczem jest tu dobry lubrykant i dużo komunikacji, aby dowieść idealnego poziomu ucisku. No i oczywiście pozycja… Tutaj możesz wybierać od klasycznego leżenia na wierzchu po bardziej skomplikowane warianty.
 • W dołkach pachowych. Dołki pachowe mogą być niespodziewanie czułym obszarem i sex po włosku w tym miejscu z pewnością może stać się egzotyczną przygodą. W przypadku tej odmiany, dobra higiena, odpowiedni lubrykant i dużo cierpliwości to absolutnie konieczne rzeczy!
 • Z użyciem rąk.  To wersja bardziej zbliżona do klasycznego handjobu, ale z dodatkowym „włoskim” twistem. W tej odmianie dłonie partnerki są zaciśnięte wokół penisa, które ślizga się pomiędzy nimi. Rąk można używać w różnych konfiguracjach i pozycjach, co daje dużo miejsca na kreatywność.
 • Na stojąco. Jeżeli lubisz ekscytację i dreszczyk adrenaliny, to ta wersja z pewnością cię zadowoli. Włoska miłość na stojąco jest świetną alternatywą, jeżeli chcesz dodać trochę spontaniczności do swojego życia seksualnego.

Kontekst kulturowy włoskiej miłości

Głęboko wpływając w istotę włoskiej miłości dałoby się zauważyć, że jest on zdecydowanie bardziej złożony, niż by się mogło wydawać na pierwszy rzut oka. Różne kultury, różne kraje mają swoje własne wyjątkowe rozumienie i praktyki seksualne, które z biegiem lat ewoluowały i dostosowywały się do potrzeb, norm i wartości społecznych.

Sex po włosku: między stereotypem a rzeczywistością…

 • Wpływ kultury. O ile miłość po włosku nie jest praktyką specyficzną tylko dla Włoch, kultura tego kraju ma wpływ na to, jak jest on postrzegany i interpretowany.
 • Podróż w czasie. Praktyki takie jak miłość po włosku mogą być uznane za element historyczny kultury seksualnej nie tylko Włoch, ale całego świata. Z biegiem wieków, różne formy intymności były używane i adaptowane według aktualnych trendów, norm społecznych czy panujących w danym okresie przekonań.
 • Prawdziwe zrozumienie. Rozumienie włoskiej miłości w kontekście kulturowym pozwala na szersze spojrzenie na tę praktykę i jej znaczenie. Jest to przede wszystkim okazja do eksplorowania nowych form zmysłowej bliskości, dodawania pikanterii do życia seksualnego oraz odkrywania nowych stref erogennych.

Jak bezpiecznie uprawiać sex po włosku?

Seks po włosku, jak każda inna praktyka seksualna, wymaga przestrzegania pewnych zasad dotyczących komfortu i bezpieczeństwa. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci czerpać z niej pełną przyjemność, dbając jednocześnie o dobre samopoczucie swoje i partnera.

 • Higiena. Pierwszym krokiem jest higiena osobista. Niezależnie od tego, czy wybierasz uda, czy dołki pachowe, upewnij się, że te obszary są czyste i świeże.
 • Komunikacja. To, co dla jednej osoby jest przyjemne, może być dla innej niekomfortowe. Zawsze warto rozmawiać o swoich granicach i oczekiwaniach. Miłość po włosku może być nieznanym obszarem, dlatego ważne jest, aby każda strona czuła, że może wyrazić swoje uczucia i preferencje.
 • Zdrowie. Pomimo tego, że miłość po włosku jest rodzajem seksu bez penetracji, to seksualnie przenoszonych infekcji nie da się w ten sposób całkowicie wyeliminować. Dlatego też zawsze warto zwrócić uwagę na zdrowie seksualne własne i partnera.
 • Komfort. Upewnij się, że pozycja, którą wybrałeś, jest dla ciebie wygodna. Seks po włosku może wymagać pewnego balansu i koordynacji, więc sprawdź różne opcje, aby znaleźć tę, która jest dla was najlepsza.
 • Cierpliwość. Pamiętaj, że to wszystko jest dla zabawy! Jeśli którykolwiek aspekt seksu po włosku jest dla Ciebie nowy, daj sobie trochę czasu na przyzwyczajenie się, eksperymentowanie i naukę. I co najważniejsze, nie zapomnij cieszyć się każdą sekundą swojej erotycznej włoskiej ucieczki!

Zobacz też:

Podsumowanie

Poznałeś co to jest seks po włosku – ekscytującą zabawę z penisem między udami czy pachami partnerki. Dowiedziałeś się, jak taka odmiana może ostro doprawić zabawę w sypialni. I przejechałeś przez różne odmiany tego włoskiego smaczku, dbając o istotne kwestie bezpieczeństwa i komfortu. Teraz jesteś gotowy, żeby wziąć ten włoski seksapil do swojej sypialni. Udanego odkrywania i miłych wrażeń!

FAQ

Czy seks po włosku to tylko dla heteroseksualnych par?

Absolutnie nie! Seks po włosku jest dla wszystkich, niezależnie od orientacji seksualnej. Podstawowe zasady pozostają takie same, dzięki czemu wszystko zależy od waszej wyobraźni i sposobu, w jaki decydujecie się to praktykować.

Jakie są ryzyka seksu po włosku?

Tak jak w przypadku każdej innej aktywności seksualnej, ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad higieny. Musisz pamiętać, że podczas intensywnej stymulacji skóra może ulec podrażnieniu, dlatego lubrykant jest niezbędny.

Czy seks po włosku może zastąpić tradycyjny seks?

Seks po włosku jest fantastycznym urozmaiceniem życia seksualnego, ale decyzja, czy powinien zastąpić tradycyjny seks, zależy od indywidualnych preferencji. Wiele par po prostu używa go jako zabawy wstępnej lub elementu gry miłosnej.

Można osiągnąć orgazm przez seks po włosku?

Zdecydowanie tak, chociaż może to wymagać innej techniki lub cierpliwości. Niektóre osoby mogą doznać intensywnego orgazmu z seksu po włosku, szczególnie gdy połączony jest z innymi formami stymulacji.

Czy seks po włosku jest praktykowany tylko we Włoszech?

Nazwa może brzmieć, jakby to był jedynie włoski import, ale jednak nie. Seks po włosku praktykowany jest na całym świecie!

Czy seks po włosku jest bezpieczny pod względem zapłodnienia?

Seks po włosku nie prowadzi do penetracji, więc ryzyko zapłodnienia jest znacznie zredukowane. Ale pamiętaj, że nie eliminuje to ryzyka przenoszenia chorób przenoszonych drogą płciową.

Czy muszę stosować lubrykant podczas seksu po włosku?

Zdecydowanie tak! Luksusowy poślizg jest kluczem do zadowalającego seksu po włosku. Bez niego doznania mogą być mniej przyjemne, a nawet bolesne. Pamiętajmy także, że odpowiedni lubrykant zwiększa intensywność doznań.

Bibliografia

Heiman, J. R., Long, J. S., Smith, S. N., Fisher, W. A., Sand, M. S., & Rosen, R. C. (2011). Sexual Satisfaction and Relationship Happiness in Midlife and Older Couples in Five Countries. Archives of Sexual Behavior, 40(4), 741–753. https://doi.org/10.1007/s10508-010-9703-3
Li, Y., & Samp, J. A. (2021). The impact of the COVID-19 pandemic on same-sex couples’ conflict avoidance, relational quality, and mental health. Journal of Social and Personal Relationships, 38(6), 1819–1843. https://doi.org/10.1177/02654075211006199
McNulty, J. K., Wenner, C. A., & Fisher, T. D. (2016). Longitudinal Associations Among Relationship Satisfaction, Sexual Satisfaction, and Frequency of Sex in Early Marriage. Archives of Sexual Behavior, 45(1), 85–97. https://doi.org/10.1007/s10508-014-0444-6
Rogers, G. R., Villarreal, A., Kammerer-Doak, D., & Qualls, C. (2001). Sexual Function in Women with and without Urinary Incontinence and/or Pelvic Organ Prolapse. International Urogynecology Journal, 12(6), 361–365. https://doi.org/10.1007/s001920170012
Kliknij aby ocenić ten artykuł!
Łącznie: 0 Średnia: 0]

Zostaw komentarz