pozycja na raka

Pozycja seksualna na raka: co to, jak wykonać, zdjęcia, porady

Seks nie jest tylko fizycznym aktem, ale bogatym tańcem intymności pełnym różnych rytmów, pozycji i doznań. Pozycja na raka to jedna z melodii, którą możecie zagrać na swoim łożu miłości, a jej zrozumienie może wprowadzić nowy poziom bliskości do waszej sypialni.

To niegrzeczna pozycja seksualna (bo jak może być grzeczna?), która zapewnia naprawdę głęboką penetrację i szanse na dodatkowe pieszczoty. Wiem, że już Cię przekonałem, także zaczynajmy!

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Czym jest pozycja na raka i jak ją wykonać.
 • Jakie są zalety pozycji na raka.
 • Co może sprawić Ci trudności podczas pozycji na raka.
 • Jak urozmaicić pozycję na raka.
 • Jak przejść do pozycji na raka z innych pozycji seksualnych.

Zobacz też:

Pozycja seksualna na raka – co to jest?

Pozycja na raka to pozycja seksualna, w której kobieta leży na plecach z nogami uniesionymi do góry. Mężczyzna klęczy przed nią mając łatwy dostęp do głębokiej penetracji. Dodatkowo partner może pieścić łechtaczkę lub piersi kobiety. Pozycja na raka zapewnia intymność i zgłębienie więzi emocjonalnej.

Pozycja na raka

Jak wykonać pozycję na raka krok po kroku?

Nie ma co ukrywać – pozycja na raka wymaga odrobinę elastyczności i wytrzymałości, ale z moimi wskazówkami nic nie powinno wam stanąć na przeszkodzie. Przygotujcie sobie wygodne miejsce, zaczynamy!

 1. Ułożenie partnerki. Pierwszy krok to przyjęcie odpowiedniej pozycji przez partnerkę. Powinna ona położyć się na plecach, najlepiej na łóżku lub innej wygodnej powierzchni. Następnie unieść nogi wysoko do góry, niemalże do kąta prostego aż do momentu, kiedy uda jej się złączyć stopy.
 2. Pozycja partnera. Partner z kolei klęka na przodzie, twarzą zwrócony do partnerki. Tutaj warto przypomnieć, że należy dostosować pozycję do własnego komfortu – zróbcie to tak, aby było wam dobrze.
 3. Start akcji. Teraz partner może zacząć penetrację, mając doskonały dostęp do pochwy. Pamiętajcie, że tempo i głębokość penetracji powinny być dostosowane do preferencji obojga partnerów.
 4. Dodatkowe pieszczoty. Pozycja na raka stwarza wiele okazji do dodatkowych pieszczot. Partner ma łatwy dostęp do piersi i łechtaczki partnerki, więc czemu nie skorzystać?

Próbujcie, eksperymentujcie i najważniejsze – bawcie się dobrze!

Jakie są zalety pozycji seksualnej na raka?

Pozycja na raka, chociaż wymaga pewnej giętkości, ma swoje niezaprzeczalne zalety.

Bardzo głęboka penetracja

Pozycja na raka umożliwia jedną z najgłębszych penetracji spośród wszystkich pozycji seksualnych. Dla wielu par jest to ogromna zaleta, która pozwala osiągać nowe szczyty przyjemności, np. wielokrotne orgazmy.

Stymulacja dodatkowych stref

Pozycja na raka, nie tylko dostarcza głębokiej penetracji, ale także umożliwia łatwe pieszczoty dodatkowych stref erogennych. Łechtaczka, piersi, szyja, usta – wszystko to znajduje się na wyciągnięcie ręki, gotowe do dostarczenia dodatkowych doznań.

Większa bliskość emocjonalna

Ta pozycja seksualna jest nie tylko fizycznie satysfakcjonująca, ale także skutecznie umacnia więź emocjonalną. Dzięki pozycji twarzą w twarz, partnerzy mogą utrzymywać intymny kontakt wzrokowy podczas seksu.

Wzajemna kontrola

Pozycja ta pozwala na równomierny podział kontroli między partnerami. Partnerka ma możliwość regulacji głębokości i tempa penetracji poprzez zablokowanie nóg, podczas gdy partner kontroluje większość ruchów.

Jakie wady ma pozycja na raka?

Podczas eksploracji pozycji na raka, możecie napotkać na pewne wyzwania, które jednak nie powinny przysłonić wszechstronnych korzyści, jakie z tej pozycji płyną.

 • Wymagana giętkość. Pozycja ta wymaga znacznej giętkości – od partnerki oczekuje się, że będzie mogła unieść i utrzymać nogi w górze przez dłuższy okres.
 • Mogą wystąpić bóle pleców. Jeżeli partnerka ma problemy z plecami, pozycja na raka może być dla niej niewygodna lub nawet bolesna.
 • Wytrzymałość nóg. Pozycja na raka wymaga utrzymania nóg w powietrzu przez pewien czas, co może być męczące.
 • Potrzeba odpowiedniego miejsca. Aby wykonać pozycję na raka, konieczne jest znalezienie odpowiedniego, komfortowego miejsca, na którym partnerka będzie mogła bezproblemowo ułożyć się na plecach.

Pomimo tych wyzwań, wiele par uznaje pozycję na raka za jedną z ich ulubionych, warto więc trochę poćwiczyć i dostosować ją do swoich możliwości.

Jak urozmaicić pozycję na raka?

Powiem ci coś – pozycja na raka sama w sobie może być elektryzująca, ale czemu miałabyś się ograniczać tylko do podstaw? Wprowadź szczyptę ekscytacji do swojego seksualnego repertuaru i zobacz, jak te urozmaicenia rozgrzeją wasze interakcje.

Zrób to z zabawkami

Dodanie zabawek do gry może jeszcze bardziej urozmaicić pozycję na raka. Wibratory lub dilda mogą być wykorzystane do dodatkowego stymulowania łechtaczki, lub innych stref erogennych.

Wykorzystaj poduszki

Poduszki mogą być znakomitym narzędziem, które umożliwi komfortowe ułożenie nóg partnerki. Wystarczy umieścić je pod biodrami, aby odciążyć niewygodnie ułożone partie ciała i pogłębić penetrację.

Zmiana miejsca

Pozycja na raka nie musi być realizowana tylko w sypialni. Przenieś ją na kanapę, do kuchni lub nawet na zewnątrz, a zobaczysz jak sceneria wpłynie na doznania. Seks w miejscu publicznym to coś… sprawdź sama.

Dodatek bielizny

Droga do urozmaicenia pozycji na raka nie musi zawsze prowadzić przez zmiany fizyczne. Ciekawa bielizna, jak na przykład pończochy, mogą wprowadzić odrobinę magicznego napięcia i zwiększyć poziom ekscytacji.

Uwaga! Mówię to też do Panów. Seksowne, obcisłe bokserki to coś, co wasza kobieta z pewnością doceni.

Jak przejść do pozycji na raka z innych pozycji seksualnych?

Zmiana pozycji seksualnych podczas zabawy w sypialni to świetny sposób na urozmaicanie doznań. Jeżeli zastanawiasz się jak przejść do pozycji na raka z innych pozycji seksualnych, to mam dla Ciebie kilka propozycji:

 • Misjonarz. To najprostsza droga do pozycji na raka. Gdy partnerka leży na plecach podczas pozycji misjonarskiej, wystarczy unieść nogi do góry, a partner będzie miał pełne pole do wejścia w pozycję na raka.
 • Na pieska. Podczas pozycji na pieska, partnerka może po prostu usiąść na kolanach i położyć się na plecach, unosząc nogi do góry.
 • Łyżeczka. Kobieta może obrócić się tak, aby leżała na plecach, a partner klęknąć przed nią, przygotowując się do pozycji na raka.
 • Jeździec. Gdy partnerka jest na górze, partner może po prostu położyć się na plecach. Wtedy partner musi przejść do klęczenia i zacząć dalszą penetrację.
 • 69. Wystarczy, że partner, który leży na dole obróci się na kolana między nogami wyżej ułożonego partnera.

Każde z tych przejść wymaga pewnej synchronizacji i porozumienia, ale im więcej będziecie praktykować, tym łatwiejsze stanie się płynne przechodzenie pomiędzy pozycjami.

Czy pozycja na raka jest dobra do seksu analnego?

Tak, pozycja na raka to jedna z pozycji, która jest często rekomendowana dla osób uprawiających seks analny. Przede wszystkim pozwala na głęboką penetrację, co może zwiększać doznania.

Dodatkowo partner na górze ma doskonałą kontrolę nad rytmem i głębokością, co może być ważne, szczególnie podczas początkowych etapów, kiedy możliwe jest wystąpienie dyskomfortu.

Co więcej, partnerka ma możliwość stymulacji innych stref erogennych, co dodatkowo może zwiększyć jej przyjemność.

Zobacz też:

Podsumowanie

 • Pozycja na raka to intymna pozycja seksualna, dostarczająca głębokiej penetracji i umożliwiająca łatwe stymulowanie innych stref erogennych.
 • Wykonanie pozycji na raka wymaga pewnej giętkości, ale dotarcie do najważniejszych punktów jest proste i bezpośrednie.
 • Pozycja na raka ma wiele zalet, takich jak głęboka penetracja, stymulacja dodatkowych stref, emocjonalna bliskość, a także wzajemna kontrola.
 • Pozycję na raka można urozmaicić, wprowadzając do zabawy zabawki, poduszki, zmieniając miejsce akcji, a nawet dodając specjalną bieliznę.
 • Pozycję na raka można łatwo osiągnąć z innych pozycji seksualnych, takich jak misjonarska, na pieska, łyżeczka, jeździec czy 69.
 • Pozycja na raka jest wyjątkowo dobra dla seksu analnego, umożliwiając głęboką penetrację i dając partnerowi kontrolę nad rytmem i głębokością.

FAQ

Czy pozycja na raka zapewnia stymulację punktu G?

Zdecydowanie tak! Dzięki kątowi penetracji, który oferuje pozycja na raka, punkt G jest łatwo dostępny, co z pewnością podkreśli intensywność doznań.

Czy pozycja na raka zadziała, jeśli mój partner ma duży brzuch?

Tak, pozycja na raka jest odpowiednia dla par, w których jeden z partnerów ma większy brzuch. Jest to dobra alternatywa dla pozycji, w której duży brzuch mógłby przeszkadzać.

Czy pozycja na raka jest dobra dla seksu w ciąży?

Oczywiście, jeśli ciąża jest bezproblemowa i lekarz nie zalecił inaczej. Pozycja na raka nie wywiera ciśnienia na brzuch, co jest korzystne dla kobiet w ciąży, ale zawsze warto skonsultować takie sprawy z lekarzem.

Czy pozycja na raka może pomóc mi osiągnąć orgazm?

Z pewnością! Dzięki głębokiej penetracji i możliwości stymulacji dodatkowych stref erogennych, takich jak łechtaczka, pozycja na raka może prowadzić do bardzo intensywnych, a może nawet wielokrotnych orgazmów.

Jak mogę wykorzystać pozycję na raka do dominacji?

Pozycja na raka jest świetna do gry dominacji, ponieważ partner na górze ma pełną kontrolę nad rytmem i głębokością penetracji. Zabawa w BDSM (bondage) czy role-play to świetny pomysł na eksperymentowanie w łóżku… i poza nim.

Czy jest jakiś sposób na komunikację z partnerem podczas używania pozycji na raka?

Sposób komunikacji zależy od pary, ale kontakt wzrokowy twarzą w twarz, który umożliwia pozycja na raka, to doskonała okazja do niewerbalnej komunikacji. Jeśli wolisz werbalną komunikację, pamiętaj, by mówić wyraźnie i być otwartym.

Czy pozycja na raka jest dobra do seksu tantrycznego?

Tak! Pozycja na raka jest doskonała do seksu tantrycznego. Jej powolny rytm i możliwość głębokiego duchowego i emocjonalnego połączenia sprawiają, że jest idealna dla tej duchowej praktyki seksualnej.

Bibliografia

Ma, Q., Jiang, J., Pan, X., Cai, G., Wang, H., Zhou, X., Jiang, T., & Chen, L. (2017). Consistent condom use and its correlates among female sex workers at hair salons: A cross-sectional study in Zhejiang province, China. BMC Public Health, 17(1), 910. https://doi.org/10.1186/s12889-017-4891-6

Macias Konstantopoulos, W., Ahn, R., Alpert, E. J., Cafferty, E., McGahan, A., Williams, T. P., Castor, J. P., Wolferstan, N., Purcell, G., & Burke, T. F. (2013). An International Comparative Public Health Analysis of Sex Trafficking of Women and Girls in Eight Cities: Achieving a More Effective Health Sector Response. Journal of Urban Health, 90(6), 1194–1204. https://doi.org/10.1007/s11524-013-9837-4

 

Ryu, W.-S., Chung, J., Schellingerhout, D., Jeong, S.-W., Kim, H.-R., Park, J. E., Kim, B. J., Kim, J.-T., Hong, K.-S., Lee, K., Park, T. H., Park, S.-S., Park, J.-M., Kang, K., Cho, Y.-J., Park, H.-K., Lee, B.-C., Yu, K.-H., Oh, M. S., … Kim, D.-E. (2023). Biological Mechanism of Sex Difference in Stroke Manifestation and Outcomes. Neurology, 100(24), e2490–e2503. https://doi.org/10.1212/WNL.0000000000207346

Stranges, T. N., Namchuk, A. B., Splinter, T. F. L., Moore, K. N., & Galea, L. A. M. (2023). Are we moving the dial? Canadian Health Research Funding Trends for Women’s Health, 2S/LGBTQ+ Health, Sex, or Gender Considerations (s. 2022.11.30.518613). bioRxiv. https://doi.org/10.1101/2022.11.30.518613

Wu, Y., Peng, X., Li, X., Li, D., Tan, Z., & Yu, R. (2022). Sex hormones influence the intestinal microbiota composition in mice. Frontiers in Microbiology, 13. https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fmicb.2022.964847

Giuliani, M., Gheit, T., Rollo, F., Tommasino, M., Latini, A., Benevolo, M., Pichi, B., Pellini, R., McKay-Chopin, S., Cristaudo, A., Giuliani, E., Morrone, A., & Donà, M. G. (2021). Predictors of Oral Infection by Mucosal and Cutaneous Human Papillomaviruses in HIV-Infected and Uninfected Men Who Have Sex with Men of the OHMAR Study. Journal of Clinical Medicine, 10(13), Article 13. https://doi.org/10.3390/jcm10132804

Halpern-Felsher, B. L., Cornell, J. L., Kropp, R. Y., & Tschann, J. M. (2005). Oral Versus Vaginal Sex Among Adolescents: Perceptions, Attitudes, and Behavior. Pediatrics, 115(4), 845–851. https://doi.org/10.1542/peds.2004-2108

Ma, Q., Jiang, J., Pan, X., Cai, G., Wang, H., Zhou, X., Jiang, T., & Chen, L. (2017). Consistent condom use and its correlates among female sex workers at hair salons: A cross-sectional study in Zhejiang province, China. BMC Public Health, 17(1), 910. https://doi.org/10.1186/s12889-017-4891-6

Kliknij aby ocenić ten artykuł!
Łącznie: 0 Średnia: 0]

Zostaw komentarz