pozycja na słonia

Pozycja seksualna na słonia (kamasutra): co to i jak wykonać

Czytasz, bo chcesz urozmaicić swoje doznania w sypialni. Pozycja na słonia – brzmi… zagadkowo? To intymna pozycja seksualna, która pozwala na bliskość, namacalne doznania i jest łatwa do wprowadzenia, nawet jeśli nie jesteś mistrzynią akrobatyki w sypialni. 

Co więcej, jest idealne dla tych, którzy cenią sobie dominującą rolę mężczyzny, oferując jednocześnie komfort i przyjemność dla obojga. Fajnie co? To lecimy dalej!

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Czym jest pozycja na słonia i jak ją wykonać.
 • Jakie są zalety pozycji na słonia.
 • Co może sprawić Ci trudności podczas pozycji na słonia.
 • Jak urozmaicić pozycję na słonia.
 • Jak przejść do pozycji na słonia z innych pozycji seksualnych.

Zobacz też:

Pozycja na słonia – co to jest?

Pozycja na słonia to prosta pozycja seksualna. Partnerka leży płasko na brzuchu z lekko rozszerzonymi nogami. Facet kładzie się na jej plecach rozpoczynając penetrację. Pozycja na słonia daje mężczyźnie możliwość dotykania ciała i pośladków partnerki. W tej pozie to partner ma kontrolę i dominuje.

Pozycja na słonia

Jak wykonać pozycję na słonia krok po kroku?

 1. Pozycja partnerki. Kobieta powinna położyć się płasko na brzuchu, najlepiej na miękkim i wygodnym podłożu. Nogi powinny być lekko rozszerzone – wyprostowane, ale nie skrajnie rozłożone.
 2. Pozycja faceta. Mężczyzna kładzie się na plecach partnerki, delikatnie wprowadzając penisa do waginy.
 3. Dotyk. Partner ma dwie wolne ręce, więc dlaczego miałby ich nie wykorzystać? W tym momencie może błądzić po ciele Twojej partnerki, sprawiając jej dodatkową przyjemność.
 4. Ruchy. Warto zacząć powoli, zwiększając intensywność według uzgodnienia. W tej pozycji partner z łatwością może ocierać się o pośladki swojej partnerki – to jej dodatkowy bonus.

Jakie są zalety pozycji na słonia?

Pozycja na słonia, pomimo swojej prostoty, ma wiele zalet. To uniwersalne ustawienie, które oferuje różne korzyści, zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet.

Komfort

Pozycja na słonia jest wygodna dla obojga partnerów. Dla kobiety, która leży płasko na brzuchu, na miękkim podłożu, to umożliwia ona pełne zrelaksowanie się. Mężczyzna, z kolei, ma możliwość kontrolowania głębokości i tempa penetracji bez nadmiernego wysiłku fizycznego. To idealne rozwiązanie na leniwy seks po pracy.

Intensywność

Dzięki ocieraniu się mężczyzny o pośladki kobiety, ta pozycja intensyfikuje doznania dla obu stron. Dodatkowo swobodny wpływ na tempo i głębokość penetracji pozwala na regulację intensywności doznań.

Możliwości

Z uwagi na to, że ręce mężczyzny są wolne, istnieje wiele możliwości, by zwiększyć intymność i pobudzenie. Mogą one obejmować pieszczoty różnych części ciała partnerki, co zdecydowanie urozmaica doświadczenie. Pssst… Jako kobieta możesz zawędrować rękami do swojej łechtaczki – polecam!

Jakie są wady pozycji na słonia?

Chociaż pozycja na słonia ma wiele zalet, jak każda inna, ma też swoje wyzwania. To nic strasznego – żeby dobrze się bawić, warto znać potencjalne przeciwności.

 • Komunikacja. W tej pozycji trudniej jest utrzymać kontakt wzrokowy, co może źle wpłynąć na niewerbalną komunikację.
 • Głębokość penetracji. Podczas korzystania z tej pozycji, penetracja może nie być tak głęboka jak w niektórych innych ustawieniach. Dla niektórych par to może być minus.
 • Brak stymulacji łechtaczki. Dłonie partnera są raczej zajęte (musi się podtrzymywać), dlatego ciężko mu zabawić się Twoją łechtaczką – dlatego zrób to sama!
 • Potrzeba zmiany pozycji. Dla niektórych par konieczność dość regularnej zmiany pozycji może być nieco uciążliwa. Ale jak już mówiłem, pozycja na słonia to sposób na leniwy seks!

Jak urozmaicić pozycję na słonia?

Choć pozycja na słonia i tak jest dość ekscytująca, zawsze można ją urozmaicić.

Wykorzystaj zabawki erotyczne

Zabawki erotyczne mogą dodać trochę różnorodności w waszych zabawach. Czy to wibrator, sznur perełek analnych czy piórko do łaskotek – nie bój się eksperymentować.

W parze z zabawkami erotycznymi idą inne zabawy. BDSM (bondage) czy role-play to świetny sposób na przerwanie nudnej rutyny.

Zmień tempo

Zmiana tempa to świetny sposób na zwiększenie napięcia seksualnego. Zaczynaj powoli, a potem zwiększaj intensywność – to strategia, która sprawdza się w każdej pozycji seksualnej.

Wypróbuj nowe miejsce

Sypialnia to klasyka, ale a co powiesz na seks na kanapie, w kuchni, albo nawet na stole? Pozycja na słonia jest na tyle uniwersalna, że z powodzeniem możecie ją stosować w różnych miejscach. Możecie też iść krok dalej i zdecydować się na seks w miejscu publicznym.

Jak przejść do pozycji na słonia z innych pozycji seksualnych?

Przejścia do pozycji na słonia z innych ułożeń wcale nie musi być trudne, a na pewno doda trochę spontaniczności do Waszych igraszek. Zobacz, jak to zrobić w kilku krokach.

 • Misjonarz. Wystarczy, że partnerka przełoży nogi przez nogi partnera i obróci się na brzuch. Facet zaś musi położyć się na niej i cisnąć dalej! Jest prosto, prawda?
 • Na pieska. Tutaj też jest bardzo łatwo. Wystarczy, że partnerka po prostu opuści ciało na podłoże, a facet zrobi to samo, nie przerywając penetracji.
 • Łyżeczka. Jeśli zaczynacie od pozycji na łyżeczki i chcecie wskoczyć na słonia, najpierw musicie zaprzestać penetracji. Następnie kobieta powinna obrócić się na brzuch, a partnera położyć się na niej.
 • Jeździec. W tej pozycji, najpierw ona powinna zsiąść, a potem położyć się na brzuchu. Facet musi natomiast po prostu się na niej położyć.
 • 69. Z pozycji 69 przejście na pozycję na słonia może wymagać trochę więcej koordynacji. Najpierw zdecydujcie się, kto położy się na brzuchu, potem druga osoba powinna obrócić się w odpowiednią stronę i położyć na partnerze.

Czy pozycja na słonia jest dobra do seksu analnego?

Pozycja na słonia nadaje się również do seksu analnego. Dzięki wygodnej pozie obu partnerów, możliwości kontroli przez mężczyznę oraz łatwości wprowadzenia penisa, stwarza ona odpowiednie warunki dla tego rodzaju penetracji. 

Pamiętaj jednak, że tak jak w przypadku każdego rodzaju seksu, ważne jest tu odpowiednie przygotowanie. Nie zapomnijcie o prezerwatywach i lubrykancie!

Zobacz też:

Podsumowanie

 • Pozycja na słonia to uniwersalne, intymne ustawienie, które nie wymaga akrobatycznych umiejętności.
 • Wykonywanie tej pozycji seksualnej polega na ułożeniu partnerki na brzuchu z lekko rozszerzonymi nogami i partnera, który kładzie się na niej, wprowadzając penisa.
 • Pozycja ta oferuje wiele zalet, takich jak komfort, intensywność i możliwość kontroli przez mężczyznę.
 • Wyzwania związane z tą pozycją obejmują trudności z komunikacją, brak stymulacji łechtaczki i potencjalne problemy z głębokością penetracji.
 • Pozycję na słonia można urozmaicać poprzez wykorzystanie zabawek erotycznych, zmianę tempa i zmianę miejsca uprawiania seksu.
 • Pozycję tę można łatwo osiągnąć z innych popularnych pozycji seksualnych, takich jak misjonarska, na pieska, łyżeczki, jeździec czy 69.
 • Pozycja na słonia jest także odpowiednia do seksu analnego.

FAQ

Czy w pozycji na słonia mogę wykorzystać smycz do zabaw BDSM?

Oczywiście, pozycja na słonia daje sporo miejsca dla eksperymentów BDSM.

Jak mogę uatrakcyjnić pozycję na słonia dla partnerki?

Można to zrobić na wiele sposobów! Możesz na przykład wykorzystać dildo lub wibrator, które podczas penetracji dodatkowo stymulują łechtaczkę kobiety.

Czy pozycja na słonia jest odpowiednia dla osób z nadwagą?

Absolutnie tak! Ta pozycja nie wymaga dużego wysiłku ani zwinności, jest więc odpowiednia dla osób o różnych sylwetkach.

Czy pozycja na słonia jest odpowiednia dla osób starszych?

Jeśli obie osoby czują się komfortowo i są zdrowe, to ta pozycja powinna sprawdzić się również u osób starszych.

Jak czuć się bardziej komfortowo podczas pozycji na słonia?

Poduszki pod biodrami kobiety mogą pomóc w pozycji na słonia, czyniąc ją bardziej komfortową i umożliwiając głębszą penetrację.

Czy mogę używać pozycji na słonia do gry wstępnej?

Oczywiście! Pozycja na słonia jest świetna na gry wstępne, zwłaszcza jeśli skupisz się na pieszczotach pośladków i pleców partnerki.

Czy pozycja na słonia jest różna dla seksu heteroseksualnego i homoseksualnego?

Pozycja na słonia jest uniwersalna i może być używana przez pary heteroseksualne i homoseksualne. Szczegóły mogą zależeć od preferencji seksualnych, ale ogólna idea pozostaje taka sama.

Bibliografia

Willis, M., Jozkowski, K. N., Bridges, A. J., Davis, R. E., & Veilleux, J. C. (2021). Developing Valid and Feasible Measures of Sexual Consent for Experience Sampling Methodology. The Journal of Sex Research, 58(8), 996–1007. https://doi.org/10.1080/00224499.2021.1907526

Wood, J. R., McKay, A., Komarnicky, T., & Milhausen, R. R. (2016). Was it good for you too?: An analysis of gender differences in oral sex practices and pleasure ratings among heterosexual Canadian university students. The Canadian Journal of Human Sexuality, 25(1), 21–29. https://doi.org/10.3138/cjhs.251-A2

A review of sex differences in peer relationship processes: Potential trade-offs for the emotional and behavioral development of girls and boys. (b.d.). Pobrano 17 lipiec 2023, z https://psycnet.apa.org/doiLanding?doi=10.1037%2F0033-2909.132.1.98

Johnson, J. L., Greaves, L., & Repta, R. (2009). Better science with sex and gender: Facilitating the use of a sex and gender-based analysis in health research. International Journal for Equity in Health, 8(1), 14. https://doi.org/10.1186/1475-9276-8-14

Giuliani, M., Gheit, T., Rollo, F., Tommasino, M., Latini, A., Benevolo, M., Pichi, B., Pellini, R., McKay-Chopin, S., Cristaudo, A., Giuliani, E., Morrone, A., & Donà, M. G. (2021). Predictors of Oral Infection by Mucosal and Cutaneous Human Papillomaviruses in HIV-Infected and Uninfected Men Who Have Sex with Men of the OHMAR Study. Journal of Clinical Medicine, 10(13), Article 13. https://doi.org/10.3390/jcm10132804

Halpern-Felsher, B. L., Cornell, J. L., Kropp, R. Y., & Tschann, J. M. (2005). Oral Versus Vaginal Sex Among Adolescents: Perceptions, Attitudes, and Behavior. Pediatrics, 115(4), 845–851. https://doi.org/10.1542/peds.2004-2108

Ma, Q., Jiang, J., Pan, X., Cai, G., Wang, H., Zhou, X., Jiang, T., & Chen, L. (2017). Consistent condom use and its correlates among female sex workers at hair salons: A cross-sectional study in Zhejiang province, China. BMC Public Health, 17(1), 910. https://doi.org/10.1186/s12889-017-4891-6

Sonawane, K., Suk, R., Chiao, E. Y., Chhatwal, J., Qiu, P., Wilkin, T., Nyitray, A. G., Sikora, A. G., & Deshmukh, A. A. (2017). Oral Human Papillomavirus Infection: Differences in Prevalence Between Sexes and Concordance With Genital Human Papillomavirus Infection, NHANES 2011 to 2014. Annals of Internal Medicine, 167(10), 714–724. https://doi.org/10.7326/M17-1363

Brody, S. (2010). The Relative Health Benefits of Different Sexual Activities. The Journal of Sexual Medicine, 7(4_part_1), 1336–1361. https://doi.org/10.1111/j.1743-6109.2009.01677.x

Brody, S., & Costa, R. M. (2009). ORIGINAL RESEARCH—ANATOMY/PHYSIOLOGY: Satisfaction (Sexual, Life, Relationship, and Mental Health) Is Associated Directly with Penile–Vaginal Intercourse, but Inversely with Other Sexual Behavior Frequencies. The Journal of Sexual Medicine, 6(7), 1947–1954. https://doi.org/10.1111/j.1743-6109.2009.01303.x

Långström, N., & Hanson, R. K. (2006). High Rates of Sexual Behavior in the General Population: Correlates and Predictors. Archives of Sexual Behavior, 35(1), 37–52. https://doi.org/10.1007/s10508-006-8993-y

Li, G., Tang, D., Song, B., Wang, C., Qunshan, S., Xu, C., Geng, H., Wu, H., He, X., & Cao, Y. (2020). Impact of the COVID-19 Pandemic on Partner Relationships and Sexual and Reproductive Health: Cross-Sectional, Online Survey Study. Journal of Medical Internet Research, 22(8), e20961. https://doi.org/10.2196/20961

Kliknij aby ocenić ten artykuł!
Łącznie: 0 Średnia: 0]

Zostaw komentarz